peníze

Vláda selhává v krizovém řízení, situaci je třeba neprodleně řešit

Slovensko je ve vážné energetické krizi s rizikem obrovských dopadů na životy občanů a vláda selhává v krizovém řízení a krizové komunikaci. Křesťanskodemokratické hnutí (KDH) proto apeluje na vládu SR, aby bezodkladně přistoupila k řešení situace a urychleně zřídila krizový štáb pro energie, dodávky plynu a ropy. Po zasedání celoslovenské Rady KDH v Trenčíně to řekl předseda hnutí Milan Majerský.

Lidí na Slovensku navíc podle něj trápí výrazně zvyšování cen. „Zdá se nám, jako by si tohle všechno vládní koalice vůbec neuvědomovala. Namísto systémového řešení díváme na to, jak se hádají, díváme se na to, jak chybí jasný a systémový koordinační postup,“ konstatoval Majerský.

Krizový štáb by měl podle něj přijít se scénáři v případě náhlého odpojení od ruských zdrojů a se závazným postupem, jak do budoucna urychleně diverzifikovat dodávky energonosičů na Slovensko.

Coins on white background.

KDH jako prorodinné hnutí oceňuje, že vláda přijala balíček pomoci rodinám, ale nepovažuje ho za skutečné opatření proti zvýšené inflaci. „K podpoře rodin mělo dojít již dříve bez ohledu na zdražování, neboť rodiny tvoří základ naší společnosti,“ zdůraznil Majerský.

Jak dodal, uplynulo už 150 dní od té doby, co KDH navrhlo připravit zákon o energetické chudobě, dodnes však není přijat. Pokud by existoval zákon o energetické chudobě, dalo by se předem jasně predikovat, co dělat v případě výpadku dodávek energií nebo zvýšení cen.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat