peníze

Ukrajina požaduje, aby Německo zastavilo transport plynu přes Nord Stream 1

Ukrajinský provozovatel plynovodů apeloval na Německo, aby zastavilo nebo alespoň výrazně omezilo transport dodávek ruského plynu přes plynovod Nord Stream 1 (Severní proud 1).
Ukrajinský provozovatel plynovodů apeloval na Německo, aby zastavilo nebo alespoň výrazně omezilo transport dodávek ruského plynu přes plynovod Nord Stream 1 (Severní proud 1). TASR o tom informuje na základě zprávy agentury DPA.

Plynovod měl zajistit zásobování Evropy plynem, uvedl v pátek (27. 5.) šéf ukrajinského provozovatele plynovodů GTSOU Serhij Makohon. „My však vidíme, že Rusko naprosto porušuje tyto principy,“ řekl Makohon v ukrajinské televizi.

Makohon proto požaduje od německého ministerstva hospodářství a spolkového úřadu pro regulaci síťových odvětví Bundesnetzagentur (BNetzA), aby dodávky přes Nord Stream 1 zastavily nebo výrazně omezily.

Steel oil pipes from refinery in desert during sunset.

Nord Stream 1 o délce 1224 kilometrů vedoucí po dně Baltského moře, který se dostal do provozu v roce 2011, je nejdůležitějším plynovodem pro dodávky ruského plynu do Německa. V roce 2021 se přes něj ze severozápadního ruského města Vyborg přepravilo 59 miliard kubických metrů plynu. Německo a další evropské země odmítají okamžité zastavení dodávek plynu z Ruska, neboť se obávají, že by to způsobilo obrovské škody jejich ekonomikám.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat