peníze

Nestačí vám zlato nebo stříbro? Spolehněte se na originální a nadčasovou platinu

Toužíte po šperku, který bude originální a zároveň nadčasový? Tradiční zlato a stříbro má zcela významnou konkurenci: Seznamte se s platinou.

Charakteristický je tento kov svou stříbrno-šedo-bílou barvou. Ta je zcela unikátní, jiný kov v této podobě se v přírodě nevyskytuje. Ač dobře známe bílé zlato, to je již slitinou zlata a dalších kovů, jako je třeba zinek či nikl. Platina naproti tomu obsahuje až 95 % čistého kovu.

Ušlechtilá platina svou hodnotou předčí dokonce i zlato, jde o nejdražší šperkařský kov vůbec. Prsten z platiny vás může vyjít dokonce na dvojnásobnou cenu oproti témuž šperku ze zlata. Vyšší pořizovací cenu vám však vynahradí dlouhou životností. V případě, že tento velmi pevný a odolný kov poškodíte, drobné oděrky u něj lze snadno rozleštit.


Tip na dokonalou svatbu: oznámení svatební pro váš velký den.


Samozřejmě ale musíme kromě výhod počítat i s některými specifiky. Vyšší cena znamená také to, že se náročnost odrazí do potenciálních úprav šperků. Upravit platinový šperk dodatečně však naštěstí lze, na rozdíl třeba od chirurgické oceli. Šikovní klenotník vám tak třeba prsten určitě zmenší.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat