peníze

Norský ropný sektor těží z cen ropy, investice by měly vzrůst nad 16 miliard. eur

Norské ropné a plynárenské společnosti zvýšily prognózu objemu investic na letošní rok, které by měly překročit 16 miliard eur.
Norské ropné a plynárenské společnosti zvýšily prognózu objemu investic na letošní rok, které by měly překročit 16 miliard eur. Reagovaly tak na vysoké ceny ropy i daňové pobídky. Poukázaly na to tento týden zveřejněné údaje norského statistického úřadu. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Podle nejnovější prognózy by objem investic ze strany klíčového norského ropného a plynárenského sektoru měl letos dosáhnout 167,2 miliardy norských korun (16,43 miliardy eur). V předchozí prognóze z února ropné a plynárenské firmy počítaly s investicemi v roce 2022 v objemu 159,5 miliardy NOK.

Jak uvedl statistický úřad, zvýšené investice se týkají projektů ve více oblastech. Mezi nimi průzkumu, rozvoje ložisek a pevninských aktivit.

Winter industrial landscape with an oil pump and torch in the background.

Na rok 2023 počítají ropné a plynárenské koncerny s investicemi předběžně na úrovni 130,6 miliardy NOK. Oproti prognóze před třemi měsíci je to mírný pokles, když původní prognóza poukazovala na investice v hodnotě nad 131 miliard NOK. Odhady se však v příštích měsících mohou výrazně revidovat, jelikož v následujících kvartálech mají firmy v plánu několik projektů.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat